Link :: 01.04.2005 :: 21:13
Cóż moge pisac jako pierwszą notke? nie wiem. mam zbity humorek. Papież umiera a ludzi nie dają mu odejśc w spokoju, starsi nie pozwalaja mi jutro iśc na konie z moją naj kumpelą- Nadią. nie było mnie dużo czasu w budzi i w łodzi a jak mam okazje to sie nie moge spotkac z nią. TO NIE FAIR!!! co do facetów to olewam! sa głupi i beznadziejni! a tak ogolnie to nie jestem feministką

Komentuj(2)


Link :: 02.04.2005 :: 16:20
dzisiaj jest wyjątkowo nudny i ładny dzień. tsrsza mi zrzędzi że sie nie ucze itd, itp. mnie to juz nudzi. miałam iśc dzisiaj z Nadią na konie ale starszy miał wczoraj skopany humorek i mi nie pozwolił - przegięcie. 15 maja mam urodzinki hmm i co ja mam za soba zrobić wtedy? sama nie wiem. nawet nie wiem gdzie mam iśc. jak ktos z łodzi czyta tego bloga, to powiedz mi gdzie iść w sobote z małą grupką niepełnoletnich? bede wdzięczna. czy warto cierpieć przez facetów? no chyba nie!!! to w sumie w większości oni powinni cierpieć przez nas. no podajcie mi przykład faceta który jest wyjątkiem, bo ja takiego chyba nie znam. mówią że nie chca nas ranić a robą to częściej niż im sie wydaje. np. moj znajomy przez któryego wystarczaąco duzo sie juz wycierpiałam powiedział mi ze nie lubi ranić dziweczyn jak to usłyszłąam to myslałam ze padne. ŻENADA i tyle. pozdro dla wszystkich ze szczególnym wyróżnieniem Nadi!!!
Komentuj(1)


Link :: 02.04.2005 :: 17:06
:-) Friendship (-:

Many people will walk in and out of your life.
But only true friends will leave footprints in your heart.
To handle yourself, use your head;
To handle others, use your heart.



Friends


Anger is only one letter short of danger
If someone betrays you once, it is his fault;
If he betrays you twice, it is your fault.

Great minds discuss ideas;
Average minds discuss events;
Small minds discuss people.




He, who loses money, loses much;
He, who loses a friend, loses much more;
He, who loses faith, loses all.

Beautiful young people are accidents of nature,
But beautiful old people are works of art.

Learn from the mistakes of others
You can
Komentuj(0)


Link :: 03.04.2005 :: 19:56
Sad but true:
Papiez nie żyje ;( ale trzeba żyć dale on nie chciałby bysmy sie smucili.
ja nie umiem nic na jutrzejszą kartkówke z historii jak to zwykle u mnie bywa - i tak lubie Tietza ( nasz nauczyciel). Nadia co do tego że chuj facetom w dupe to lepiej nie bo to sama przyjemnosc bo przeciez znasz krzyśka i matixa i co oni robili, - to chyba dowodzi temu ze to dla nich też przyjemnośc (nie to żebym nie była tolerancyjna ale nie pochwalam tego, sama to wiesz)

mam juz penfrienda. nazywa siem Tom i jest za Szkocji. jest całkiem spoko tylko beznadziejnie wygląda w kilcie, (mówi że jest przewiewny )
Szkoci sa całkiem spoko, kiedyś znałam jednego - miał na imie James, no chyba all sie domyslają jaka była nasza bynajmniej nie platoniczna znajomość ale było fajnie. teraz jest ogolnie nudno. chce juz wakacje, albo chociaz maj!!! wtedy sobie spokojnie pójde na łódke - sama jak mi nie dadzą omegi i bedzie w koncu spokoj - troche oderwania sie od szarej rzeczywistości.
pozdro dla wszystkich ziomków szczególnie psiapsiółki Nadii ;*
Komentuj(2)


Link :: 04.04.2005 :: 17:36
dzisiaj było inaczej w budzi, bardziej powaznie. kolega z 3-ciej klasy rozdawał czarne wstążeczki na znak żałoby, a połowa mojej klasy spotyka sie dzisiaj na pl. Wolności żeby wziąść udział w bialym przemarszu od pl. Wolności do Katedry. smutno tak bez Niego, ale Jemu jest lepiej. to jest w sumie ważniejsze.
pozdro all
Komentuj(1)


Link :: 05.04.2005 :: 19:55
Czy Wy też macie wrażenie, że zawsze jak dajmy na to chłopak sie bedzie całował z dziewczyna np. na imprezie a poznije nic ztego nie wyjdzie ( po krótkiej znajomości) to zawsze ludzie uwarzają dziewczyne za dziwke a nikt nie pomyśli że to chłopak też sie "puszcza". no kurde dlaczego to dziewczyna ma być swięta a chłopak może robić co chce? ja tego nie rozumiem i to mnie wk***ia (żeby nie było za duzo wulgaryzmów ) dla mnie osobiści to jest bez sensu. jak ktoś to umie dobrze wytłumaczyć to prosze o wytłumaczenie.
Komentuj(0)


Link :: 07.04.2005 :: 16:59
coż Nadia radziła mi żebym sobie na blogu odreagowała i powrzucała na Michała powiem tylko jedno "nie rób drugiemu co tobie nie miłe". z Michałem sprawa jest zamknieta i jest mi z tym dobrze nie musze nic więcej na ten temat pisać.
Komentuj(2)


Link :: 08.04.2005 :: 09:28
Po pierwsze "zgadni kto to" = Ania z klasy
po drugie to może i Nadia miała racje że mam sie wyzyc na blogu ale nie lubie wjeżdzać na ludzi o których wiem tyle że moge na nich zawsze polegać, bo mimo wszystko ja nadal moge polegać na Michale - wiem o tym i nie pytajcie sie skąd poprostu wiem. wiara czyni cuda.


hasło na dziś:
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno,
gdy umrzesz."
Julian Tuwim
Komentuj(1)


Link :: 08.04.2005 :: 09:30
Absentem, qui rodit amicum, qui non defendit alio culpante, solutos qui capiat risus hóminum famamque dicacis, fingere qui non visa potest, comatissa tacere qui nequit, hic niger est, hunc tu, romane caveto!


Kto obmawia przyjaciela, kto go nie broni wobec oskarźeń innych, kto cieszy się z wyśmiewań ludzkich i łowi plotki gadułów, kto potrafi zmyślać rzeczy nie widziane, a nie potrafi zmilczeć zawierzonej tajemnicy, jest czarnym charakterem, tego wystrzegaj się Rzymianinie!


Horacy (Quintus Horatius Flaccus, 65 - 8 p.n.e.)
a takie osoby tez znamy, tak dla przykładu Agata z mojej klasy - kochana przyjaciółka.
a jak ona ma mojego bloga to mam to gdzieś może wraszcie sie zroflektuje jak to przeczyta i przestanie byc dwulicowa, bo tak o niej w klasie mówią wszyscy, żeby miała tego pełną świadomosc, że jak jej nie ma to tez leca na nia wrzuty.
Komentuj(1)


Link :: 10.04.2005 :: 19:49
Maciuś oto wpis dla Ciebie jesteś wytątkiem od reguły ( a wyjątek powtwierdza regułe) że faceci sa beznadziejni i to dziewczyny powinny ich ranić, a nie tak jak jest zawsze ze to faceci ranią dziewczyny, no to już nie złośc sie na mnie, prosze
Komentuj(1)


Link :: 10.04.2005 :: 19:53
paradise does not exist ;( niestety. żyjemy jak łódki na morzu, fale rozbijają sie o nas, czasami nas zalewają, a gdy morze jest spokojne płyniemy byle do przodu, byle za horyzont... do końca naszych dni.
Komentuj(0)


Link :: 12.04.2005 :: 18:01
cholera, tak sie mowiło o pojednaniu kibiców po śmierci papieża, a tu co? chłopak mojej siostry byłby wczoraj pobity (na szczęście wylądował tylko na latarni i zwiał), bo jak wieczoram wysiałd z autobusu na swoim osiedlu to go zaczepili i azpytali sie za kim jest, jak usłyszeli że sie tym nie interesuje to go wrzucili na latarnie. czy to jest normalne? w Łodzi mamy tylko dwa trzecioligowe kluby i oni cie jeszcze za to pobiją? to jest chore.
a poza tym to jest fajnie (ogolnie mowie), sa oczywiście pewne wyjatki ;/ ale nie wazne.
a własnie jak ktoś z mojej budy (klasy) odwiedza tego bloga to piszcie mi adresy swoich jak macie - BITTE- bede wdzięczna.
pozdro all
Komentuj(1)


Link :: 13.04.2005 :: 20:11
"Życie jest szare długie i do dupy"

dlaczego życie jest tak piekielnie podłe?
dlaczego osoby, które kochamy i sa naprawde świetne mogą od nas odejsc i to jeszcze przez cierpienie?
przecież to okrutne!!!
siostra mojego dizadka - moja ukochana ciocia - Basia - z tego co wiem narazie ma nowotwór i ma zajęta całą jamę brzuszną. Jest jeszcze nadzieje i oby lekarze sie mylili, bo naprawde to jest wspałania osoba i nie zasługuje na cierpienie. kocham ją bardzo i nie wyobrażam sobie tego że 1 listopada miałabym przyjśc na jej grób. dla mnie to jest straszne i nie wiem jak dziadek zniesie tą wiadomość. boje sie też o niego. dla mnie zawsze był tym dizadkiem, który trzymał wnukczki koło siebie przez przekupstow ale i tak go kocham, w koncu to mój dziadek.


tak nie do tematu
Łysa chyba popierdoliło dzisiaj!!! nie wiem jak mam sie uczyć tego cholernego niemieckiego!!! ja sie poddaje nie umiem tych chujowych rodzajników i nie wiem jak sie tego w ogole kuć!!! a ta jeszcze uwarza że źle czytam. jak ja bym chciała nie uczyć sie tego pojebanego języka !!!

więc jak widzicie ogolnie u mnie do dupy i co gorsze łapie doła. naprawde już jest cpraz gorzej. na domiar wszystkiego moja ukochana siostra wyjeżdża pojutrze do niemiec a ja jutrzejszy dzien musze spedzić na zakówaniu.
ja to pierdole!!!
mam serdecznie dość
może kurwa coś jeszcze na jej wyjazd? jakas radosna nowino oprocz siedmiu kartkówek jednego dnia? jakieś pomysły? nie no ok. ja sie nie obraże.

"Życie jest szare długie i do dupy"
Komentuj(1)


Link :: 14.04.2005 :: 17:46
cóż mam pisać?
sama nie wiem,
smutno mi
Michał mi wraca, szczególnie w snach - a
mnie to dobija. Czasami to aż chce sie płakac, ja chyba na serio go pokochałam ehh jakie to wszystkie porąbane. Ja juz tak nie chce
Z ciocią nic nie wiadomo - na te badania można czekac do trzech tygodnii, a wiadomo narazie, to z tego co chirurg ja otworzył to wszystko ma zajęte, jama brzuszna, jelita, jajniki itp, itd
martwi mnie to naprawde
i jeszcze ten cholerny Michał /
Komentuj(0)


Link :: 17.04.2005 :: 20:21
kolejny weekend minął, molejny nudny weeken minął. zero zmian ani na lepsze ani na gorsze. totalna lewitacja, totalne zawieszenie.
czym jest miłosc?
przejściowym stanem mysli?
a może chwilowym zapomnieniem o rzeczywistości?
ja nie wiem. i przyznaje sie do tego bez bicia.
smutno mi i tyle.
mam syndrom osiołka:
"niech mnie ktos przytuli"
poza tym:
nikt mnie nie lubi nikt mnie nie kocha no i cóż ja z tego życia mam?
NIC
jedną wielka nicość
czy to jest wpis feministki?
nie wiem
nie chce mi sie wykłucac z ludźmi którym wydaje sie że mnie lepiej znaja niż ja sama siebie.
mam już dosyc

Komentuj(0)


Link :: 18.04.2005 :: 17:36
hehe Agata podobno odiedzila mojego bloga wczoraj sory ze sie śmieje ale to żenada. powiedziała mi ze komenta zostawiła a tu nic! pusto!!! Czyżby znowu było to półżartem półserio? no sory że znowu sie śmieje. może zobaczyła pewną notke pozniżej i sie speszyła NEVERMIND i tak mnie to nie inetresuje i tak nie sksuje prawdy i tak bo po co ? mam sie tego przestraszyć, że Agata na mnie nawrzuca znowu? ale sie boje buuuuu żebym sie ze starchu nie popłakała. już do tego przywykłam, że na mnie wrzuca za plecami a ja jestem szczera i umieszczam to na publicznym blogu i nie bronie jej wejścia nań
dobra dosyć o niej
nadal mi smutno, naprawde mi smutno. eh co mam na to poradzić?
Komentuj(2)


Link :: 19.04.2005 :: 17:32

There's another world inside of me
That you may never see
There're secrets in this life
That I can't hide
Somewhere in this darkness
There's a life that I can't find
Maybe it's too far away...
or maybe I'm just blind...

Maybe I'm just blind...

[chorus]
So hold me when I'm here
Right me when I'm wrong
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone
Everything I am
And everything in me
wants to be the one
You wanted me to be
I'll never let you down
Even if I could
I'd give up everything
If only for your good
So hold me when I'm here
Right me when I'm wrong
You can hold me when I'm scared
You won't always be there
So love me when I'm gone
[chorus end]
(And)Love me when I'm gone...

Komentuj(1)


Link :: 20.04.2005 :: 18:01
cóż dzisiaj ciekawego? w sumie to nic. musze pochwalić Macusia i Natalie że całkiem nieźle tańczą, ale prawde powiedziawszy to Natalia troche nie w rytm leci na solówce, ale to można zawsze dopracowac. natomiast Macuś całkiem, calkiem.
eh a co do mnie to cóż mam powiedziec, jest nudno, źle i ogolnie do "D" więc nic dodać nic ująć
pozdor dla całe klasy a szczególnie dla :
Nadi, Macusia, Andzi, Ani, Domi. no i all którzy tu zaglądaja z nuduffff
p.s. piszcie mi czasem komenty prosze
Komentuj(1)


Link :: 20.04.2005 :: 20:51
Here without U
A hundred days had made me older since the last time that I saw your pretty face
A thousand lies had made me colder and I dont think I can look at this the same
But all the miles had separate
They disappeared now when I’m dreaming of your face

I;m here without you baby but your still on my lonely mind
I think about you baby and I dream about you all the time
I;m here without you baby but your still with me in my dreams
And tonight it’s only you and me

The miles just keep rolling as the people leave their way to say hello
I've heard this life is overrated but I hope that this gets better as we go

I’m here without you baby but your still on my lonely mind
I think about you baby and I dream about you all the time
I’m here without you baby but your still with me in my dreams
And tonight girl it’s only you and me

Everything I know, and anywhere I go
it gets hard but it want take away my love
And when the last one falls, when it’s all said and done
it gets hard but it want take away my love

I’m here without you baby but your still on my lonely mind
I think about you baby and I dream about you all the time
I’m here without you baby but your still with me in my dreams
And tonight girl it’s only you and me

I’m here without you baby but your still on my lonely mind
I think about you baby and I dream about you all the time
I’m here without you baby but your still with me in my dreams
but tonight girl it’s only you and me

tłumaczenie dla nieuków :P

Tutaj bez Ciebie

Setki dni uczyniły mnie starszym
Od kiedy po raz ostatni zobaczyłem twoją piękną twarz
Tysiące kłamstw uczyniły mnie chłodniejszym
I nie wydaje mi się abym mógł patrzeć na to w ten sam sposób

Wszystkie mile które dzieliły
Zniknęły właśnie teraz kiedy marzę o twojej twarzy
Jestem tutaj bez ciebie, kochanie
Ale jesteś nadal w moim samotnym umyśle

Myślę o tobie kochanie i śnię o tobie cały czas
Jestem tutaj bez ciebie, kochanie
Ale jesteś nadal ze mną w moich snach
I dziś wieczór, jesteś tylko ty i ja

Mile po prostu zmniejszają się
Kiedy tylko ludzie schodzą ze swojej drogi żeby powiedzieć cześć
Słyszałem, że to życie jest przeceniane
Ale myślę, że się zmieni na lepsze kiedy idziemy przez nie

Jestem tutaj bez ciebie, kochanie
Ale jesteś nadal w moim samotnym umyśle
Myślę o tobie kochanie i śnię o tobie cały czas

Jestem tutaj bez ciebie, kochanie
Ale jesteś nadal ze mną w moich snach
I dziś wieczór, jesteś tylko ty i ja

Wszystko co wiem, i wszędzie gdzie idę
Robi się ciężko ale nie odbierze mi mojej miłości
I kiedy wszystko upadnie, kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione
Robi się ciężko ale nie odbierze mi mojej miłości

Jestem tutaj bez ciebie, kochanie
Ale jesteś nadal w moim samotnym umyśle
Myślę o tobie kochanie i śnię o tobie cały czas


eh alez mi smutno....
;(
Komentuj(1)


Link :: 22.04.2005 :: 21:34
cóż mam pisać? dzisiaj była wywiadówka i cóż to powiedziała nasza kochana wychowawczyni naszym rodzicom? że spotykałysmy sie na wycieczce w krakowie z francuzami od 15-30 lat w samych piżamach i że było nas 3 a ich 17 jak to usłyszalam to myslałam że padne. i jeszcze sie ojcu musialam tłumaczyć. FUCK
byłam dzisiaj na zbiórce
eh do mojej druzyny należy taki zajebisty Antek. poznałam go z 3 lata temu na obozie, nie mielisym ze soba jakiegos specjalnego kontaktu, ale polubiliśmy sie. a dzisiaj na zbiórce ( troche sie zmienił od tamtego czasu - oczywiscie że na lepsze)było jakoś tak fajnie. niby nic a jednak coś, no ja nie wiem jak mam to opisać tego sie nie da opisać. w każdym bądź razie bede chodziła na te zbiórki żeby spotykac sie z ludźmi ale szczególnie z Atkiem, bo uwarzam że jest spoko - wiecie o co mi chodzi to co tu mam pisać

to narazie na tyle a osoby chcące widzieć coś więcej zachęcam do telefonów i smsów
pozdro dla NAdi, Antka, Macusia (powodzenia na zawodach), Ani, Domi itd
Komentuj(2)


Link :: 23.04.2005 :: 18:48
no i znowunie wiem co pisac?
byla dzisiaj wycieczka szkolna do nieborowa i arkadii. eh nudna - wiem Andzia starała sie ile wlezie i chwała jej za to, ale program było do dupy a szczególnie nieborów i ten głupi ogród - tam mi sie nie podobało. natomiast w arkadii było super... tak sobie myslała tam o... no i w sumie to nie wiem co mysleć. eh po za tym było mi dzisiaj jakos tak smutno i ogolnie do dupy. ale w arkadii było tak romantycznie itd, że mysałam głównie o... a Nadia i Ika pomyslały ze sie zakochałam w .... no właśnie i tu sie pojaiwa problem jak ich wielu. czy tak czy nie. no i nie wiem. ale cóż mam poradzić? chyba jeszcze nie ale wszystko jest możliwe i nie mowie NIE
ale to wszystko pogmatwane.....
pozdro all
Komentuj(2)


Link :: 23.04.2005 :: 21:06
na pytanie czy sie nie zakochałam odpowiem tak : nie wiem, narazie to chyba nie jeszcze nie więc narazie to ja Ci nie odpoiwem, nikomu nie odpowiem nawet sobie na to pytanko oczywiście. i tego sie obawiam
Komentuj(0)


Link :: 24.04.2005 :: 12:57
cóz mowić? szkoda słów żeby to opisywać.
są wyniki badań cioci, ma guza jajnika i jest złośliwy. czeka ja ostra chemia i radioterapia ale narazie tylko chemia. Boże dlaczego ludzi których kochamy szybko odchodza? ks. Twardowski miał racje : "Śpieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodzą..."

cóż mam mowic więcej? sama juz nie wiem, gubie sie w nieładzie dzisiajeszego świata i labiryncie wyroków boskich. czuje sie dalego, jak za szyba odtrącona. nie mam siły zmagac sie juz z tymi wszystkimi falami, czuje że momentami toną w zamęcia świata........

Komentuj(2)


Link :: 25.04.2005 :: 18:50
dochodze do wniosku, może i głupiego, że boje sie zakochać, Nadia wiesz czemu, to przez tamto, że sie zakochałam i zostałam zraniona. to naprawde boli i ja juz tak nie chce. mam juz dosyc bycia ta zranioną. chyba to jest podstawa mojego strachu i oporu. ale coz ja moge teraz powiedzieć, zobacze jak sie z nim spotkam w piatek.
Komentuj(2)


Link :: 26.04.2005 :: 17:03
eh, dzien jak co dzien. nie poszłam na durne wagary bo nie widziałam sensu, za co zostałam zjechana przez te osoby które poszły. idiotyzm tatalny, bo dzisiaj i tak nic nie było. eh nie wiem co tu jeszcze mam pisać. źle mi, ale nie fizycznie tylko psychicznie, czegos mi brakuje
Komentuj(2)


Link :: 27.04.2005 :: 19:16
Zagubiona?
Zraniona?
Dlaczego nas ranisz?
Dlaczego nie dajesz spokojnie żyć?
Dlaczego nie dajesz umrzec z godnością?
Odpowiedz!
Odpowiedz prosze!
Odpowiedzi brak,
nie ma już nic,
głucha cisza,
wrogie milczenie,
gwiazd na niebie,
Daj nam zachowac godność,
chociaż w czasie śmierci.
Nie dasz?!
Dlaczego przeciez jesteśmy Twoimi dziećmi!
Nie rań więcej,
prosze Ojcze,
prosze Boże.





cóż mam więcej pisać? łapie doła, nie umiem sobie poradzić z tym wszystkim boje się każdego dnia.

w szkole jak w szkole, jakos sie żyje. oceny...........byle do przodu, byle do wakacji, to jedyny czas kiedy sie zapomina, niestety na krótko, ale zawsze chociaz na pare chwil. Gdzi pojade? no pewnie nad Soline, a tak to nic nie wiem.
Dziękuje i pozdrawiam dzisiaj: Nadie i Domi. Dzięki za wsparcie. Jesteście kochane :*
Komentuj(1)


Link :: 27.04.2005 :: 19:36
3doors down "Away from the sun"

It's down to this
I've got to make this life make sense
Can anyone do what I've done
I missed life
I missed the colours of the world
Can anyone go where I am

'Cause now again I've found myself
So far down, away from the sun
That shines into the darkest place
I'm so far down, away from the sun again
Away from the sun again

I'm over this
I'm tired of living in the dark
Can anyone see me down here
The feeling's gone
There's nothing left to lift me up
Back into the world I've known

'Cause now again I've found myself
So far down, away from the sun
That shines into the darkest place
I'm so far down, away from the sun
That shines the life away from me
To find my way back into the arms
That care about the ones like me
I'm so far down, away from the sun again

It's down to this
I've got to make this life make sense
And now I can't do what I've done

And now again I've found myself
So far down, away from the sun
That shines the life away from me

'Cause now again I've found myself
So far down, away from the sun
That shines into the darkest place
I'm so far down, away from the sun
That shines the life away from me
To find my way back into the arms
That care about the ones like me
I'm so far down, away from the sun again

:(
Komentuj(0)


Link :: 27.04.2005 :: 19:40
3doors down "The road I'm on"

She said life’s a lot to think about sometimes
When you’re living in between the lines
And all the stars are sparkling, shine everyday
He said life’s so hard to move in sometimes
When it feels like I’m in the line
And no one even cares to ask me why I feel this way

And I know you feel helpless now, and I know you feel, hold on
That’s the same road, the same road that I’m on, yeah

He said life’s a lot to think about sometimes
When you keep it on between the lines
And everything I want and I want to find one of these days
But what you thought was real in life
Oh, it somehow steer you wrong
And now you just keep trying and trying to find out where you belong
And I know you feel helpless now, and I know you feel, hold on
That’s the same road, the same road that I’m on

What you thought was real in life, somehow steer you wrong
And now you just keep trying and trying to find where you belong

I know you feel helpless now, I know you feel, hold on
That’s the same, the same road that I’m on


Where I belong?
Komentuj(1)


Link :: 29.04.2005 :: 21:01
byłam, na zbiorce i było fajnie. cóż moge jeszcze dodać?
w szkole nudno i do dupy zarazem, nic tylko sie powiesić. jutro ide sobie do kina (na piwo) i na pizze tak to sie teraz nazywa a tak to nic ciekawego.
pozdro dla przyjaciół
Komentuj(2)




-+-+-

-+Created by Darkness+-





-+-+-


-+Księga+-


Archiwum

2024
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień



Linki

{linki}


-+-+-